• Zdrowo jemy, dlatego rośniemy!

• W związku z tym, że niedługo zbliża zima, postanowiliśmy porozmawiać o zdrowym odżywianiu. Dzieci z oddziału zerowego tworząc piramidę zdrowego żywienia własnoręcznie przygotowały wartościowe śniadanie. W tym celu przyniosły mnóstwo produktów, które znalazły się w ich sałatkach, na kanapeczkach, a następnie w brzuszkach. Dzięki temu nabrały mnóstwo siły do pracy i zabawy.

• Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie

• Dnia 9 listopada 2022 klasa 6 i 7 wraz ze swoją wychowawczynią Panią Agatą Bogusz uczestniczyli w niezwyklej lekcji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie. Uczniowie zobaczyli bogaty księgozbiór, dowiedzieli się, jakie ciekawe zajęcia odbywają się dla różnych grup wiekowych. Młodzież mogła pooglądać wystawę portretów wykonanych przez Panią Irenę Dżułę oraz zobaczyć po raz pierwszy teatrzyk obrazkowy kamishibai. Dodatkowo każdy wykonał nowatorską zakładkę do książki, którą jako pamiątkę wizyty zabrał do domu.

• Wyjazd na plac zabaw i do kina

• Dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 3-5 wybrali się do kina w Rzeszowie na film "King: Mój przyjaciel lew" oraz na plac zabaw "Kolorowy Świat". To był świetnie spędzony czas na zjeżdżalniach, w basenach z kolorowymi kulkami, przy ścianach wspinaczkowych i stołach multimedialnych.

• "Las bliżej nas" - gość z nadleśnictwa

• W listopadzie naszą szkołę odwiedziła Pani z Nadleśnictwa Dynów. Zaproszony gość przybył do nas w eksponatami rysia i bobra. Dzieci były zachwycone makietami zwierzątek. Pani nadleśniczy przywiozła ze sobą strój pilarza oraz sprzęt potrzebny do  mierzenia drzew, nadających się do ścięcia. Ponadto dzieci wysłuchały różnych ciekawostek dotyczących lasu oraz chętnie dzieliły się własną wiedzą. Na koniec zebrani uczestniczyli w quizie zorganizowanym przez naszego gościa. Odpowiedzi dzieci były bezbłędne, za co wszyscy otrzymali nagrody. W podziękowaniu uczniowie podarowali własnoręcznie zrobiony plakat i zaprosili Panią nadleśniczy na kolejną wizytę.

• Jesienne ognisko

• Korzystając z ostatnich dni ładnej, jesiennej pogody, dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas 3-7 wzieli udział w spotkaniu integracyjnym. Na punkcie widokowym zlokalizowanym wyżej kościoła, w bardzo spokojnym i urokliwym  miejscu, 8 listopada w godzinach popołudniowych nauczyciele zorganizowali dzieciom ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Urzekające widoki jesiennego, leśnego krajobrazu stały się tematem do rozmów o pięknie otaczającego nas świata.

• Dzień Postaci z Bajek

• W rocznicę urodzin Waltera Disney'a obchodzony jest na całym świecie Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki też chciały świętować to wydarzenie. Na początku ich wychowawczyni zorganizowała mini konkurs rozpoznawałnia bohaterów oraz opowiadania treść baśni. Następnie dzieci przebrały się w stroje przyniesione z domu i urządziły sobie bal przebierańców.

• Wycieczka do kina i warsztaty czekoladowe w Rzeszowie

• W dniu 24 października 2022 klasy 4-8 wraz z wychowawcami wybrali się do Centrum Kulturalno - Handlowego Millenium Hall w Rzeszowie, gdzie w kinie obejrzeli film "Za duży na bajki". Następnie w Pijalni Czekolady uczniowie dowiedzieli się jak powstaje czekolada i mieli możliwość udekorować własnoręcznie wykonane słodycze. Oprócz tego atrakcją cieszyły się wszelakie automaty do gier sprawnościowych.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października cała społeczność szkoły zebrała się na uroczystym apelu z okazji Dnia Nauczyciela. Spotkanie prowadzili konferansjerzy Emilia Czyżowska i Karol Borsuk. Ze świetnym programem artystycznym wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klasy 3 i 6. Swoją wdzięczność za pracę nauczycieli wyrazili obecni na apelu rodzice.

• Wycieczka rowerowa klasy 4 i 5

• Wychowawca klasy 4 i 5 Pan Bartłomiej Walus zorganizował 11 października dla swoich podopiecznych wycieczkę rowerową wzdłuż doliny Sanu. Uczniowie pokonali wspólnie bardzo długi kawałek drogi, często po nierównym terenie. Spotkanie miało na celu integrację klas, naukę zasad właściwego przejazdu kolumny rowerowej oraz poznanie dalszych okolic przepływu rzeki San.

• Narodowe Czytanie 2022

• Uczniowie klasy 7 w składzie Julia Sarnicka, Julian Hadam, Damian Marszałek i Jakub Radzik uczestniczyli w Narodowym Czytaniu, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie. W uroczystości brały udział przedszkolaki i młodzież z każdej placówki edukacyjnej naszego miasta. Reprezentanci szkoły czytali fragment ballady Adama Mickiewicza "Świtezianka". Do wystąpienia przygotowała ich Pani Agata Bogusz.

• Szkolny Klub Sportowy na wyjeździe rowerowym

• Grupa sportowa naszej szkoły wraz z opiekunem Panem Bartłomiejem Walusem wybrała się w pierwszy dzień października na wycieczkę rowerową leśnymi ścieżkami. Uczniowie mimo niesprzyjających warunków pogodowych, pokonali bardzo długą trasę, ćwicząc tym samym koordynację ruchową w zróżnicowanym terenie. Uczniowie nauczyli się rozpoznawać kierunki geograficzne oraz poszukiwać grzyby jadalne.

• Egzamin na kartę rowerową

• Większa część naszych uczniów jeździ do szkoły rowerami. Dbając o ich bezpieczeństwo, Pan Bartłomiej Walus zajął się przygotowaniem praktycznym klas 4-8 do egzaminu na kartę rowerową, a cześć teoretyczną uczył Pan Grzegorz Iwański. Po wielu dniach nauki przepisów i znaków drogowych oraz ćwiczeń na placu manewrowym 16 września wszyscy przystąpili do egzaminu państwowego, prowadzonego przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Dynowie. Każdy ze zdających jest odtąd równoprawnym użytkownikiem drogi.