• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczystą mszą święta podziękowaliśmy za miniony rok szkolny. Następnie wszyscy spotkaliśmy się w dużej sali, aby pochwalić naszych wychowanków za ciężką pracę oraz nagrodzić najlepszych. W spotkaniu brał udział burmistrz Pan Zygmunt Frańczak, proboszcz Józef Czerak, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Świadectwo z czerwonym paskiem i nagrodę książkową otrzymało 12 osób. Wyróżnienie i specjalny upominek do burmistrza miasta otrzymało 6 uczniów: Izabela Siry, Seweryn Toczek, Celina Sarnicka, Maja Kusińska, Julia Sarnicka i Natalia Sochacka. Za najwyższą średnią z całej szkoły została uhonorowana Julia Sarnicka z kl. 7 nagrodą od radnego powiatu rzeszowskiego Pana Aleksandra Stochmala. Wszystkim dziękujemy, gratulujemy i życzymy miłych wakacji!

• Podsumowanie konkursu plastycznego

• Wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Dynowie został ogłoszony konkurs plastyczny "Projekt nowej okładki ulubionej książki", który skierowany był do przedszkoli i szkół podstawowych naszego terenu. Wpłynęło bardzo dużo prac, ale niektóre nie spełniały wymogów regulaminu. Ostatecznie 51 dzieł podzielonych na kategorie wiekowe komisja konkursowa oceniła i przyznała nastepujące miejsca oraz wyróżnienia:

Kategoria 5-6 lat:

Emilia Miśniakiewicz z PSP nr 1

Mateusz Marszałek z PSP nr 2

Julia Sarnicka z PSP nr 2

Wszystkie prace będzie można podziwiać w bibliotece miejskiej.

• Czytanie na polanie

• Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Czytanie na polanie", mająca na celu zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Zblizające sie wakacje są najlepszym czasem, aby w sprzyjających okolicznościach przyrody, korzystać  z niezwykłej mocy literatury.

• Piesza wycieczka na Winnicę

• W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klasy 6 i 7 razem z wychowawczynią wybrali się na Winnicę. Na początku zostały wyznaczone dwie trasy: wejścia na górę dłuższą trasą i zejścia krótszą od lewej strony. Podziw nieskazitelnej przyrody i niesamowite widoki - to atrakcje tej wycieczki.

• Zajęcia terenowe

• Uczniowie klasy 3,4,5 wraz z panem Bartłomiejem Walusem uczestniczyli w grze terenowej zorganizowanej przez Związek Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego w ramach projektu "Czyste powietrze jest w naszym interesie".

• Malowanie na szkle

• Dzieci z oddziału przedszkolnego uczyły się malować na przeźroczystej powierzchni z uwzględnieniem odbicia światła, doboru odpowiednich kolorów i z nadaną tematyką pracy.

• Wycieczka nad Jezioro Solińskie i do Polańczyka

• Z okazji Dnia Dziecka cała społeczność szkolna uczestniczyła w wycieczce krajoznawczej nad Jezioro Solińskie i do Polańczyka. Emocjonujący przejazd kolejką gondolową nad zaporą i podziwianie pięknych widoków, pobyt w parku rozrywki "Tajemnicza Solina", piesze wejście na 10 piętro wieży widokowej Góry Jawor oraz płynięcie statkiem spacerowym Tramp w Polańczyku - to większość atrakcji całodniowego wyjazdu. Zwieńczeniem był niełatwy wybór pamiątek dla całej rodziny.

• Dzień Mamy i Taty

• Na początku czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy 3 wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali piękny i wzruszający program artystyczny dla rodziców, będący wyrazem wdzięczności za opiekę i miłość. Każdy występujący, elegancko wyszykowany i dobrze wyszkolony, zaprezentował wierszyk oraz piosenkę. Na koniec uroczystym polonezem dzieci pokazały swoje zdolności taneczne. To był dla wszystkich wyjątkowy dzień!

• Wyroby mydełek zapachowych i ozdobnej mandali

• Uczniowie klasy 6 i 7 w ostatni dzień maja wybrali się z wychowawczynią do pracowni rękodzielniczej pani Ewy Czyżowskiej. Pod okiem fachowca od podstaw wyrabiali mydełka zapachowe o różnych kształtach i kolorach oraz tworzyli ozdobną mandalę z rozmaitych włóczek. W trakcie przerwy pani Ewa zaprezentowała uczestnikom swoje wyroby, które można stworzyć z koralików, papieru, skrawków materiałów i sznureczków.

• Ćwiczenia przeciwpożarowe

• Co robić, gdy pojawia się ogień? Jak ciężka jest praca straży? Na te i inne pytania odpowiedź otrzymała grupa przedszkolna i uczniowie klasy 3 podczas wyjazdu do Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

• Symbole narodowe

• Grupa przedszkolaków i uczniowie z klasy 3 wybrały się Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie, gdzie zobaczyły spektakl pt. "Legenda o Białym Orle". Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz odpowiadały na wszystkie zadawane pytania związane z symbolami naszego kraju.