Podczas uroczystego podsumowania minionego roku szkolnego Pani Dyrektor przywitania wszystkich zgromadzonych: Pana Burmistrza, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i wszystkich uczniów. Świadectwa z wyróżnieniem w asyście rodziców otrzymali: Lena Kusińska, Izabela Siry, Tomasz Bober, Kacper Sochacki, Seweryn Toczek, Celina Sarnicka, Bartłomiej Wandas, Adam Wszołek, Julia Sarnicka i Kinga Wszołek. Nagrody Burmistrza Miasta Dynów odebrali: Anna Korona, Izabela Siry, Seweryn Toczek, Celina Sarnicka, Maja Kusińska, Julia Sarnicka. Następnie z krótkim acz pięknym programem artystycznym wystąpili uczniowie klasy 8 pod przewodnictwem wychowawczyni Jolanty Guzik. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji.
Zakończenie roku szkolnego
- 29
Czytanie ważna sprawa
W pewien poniedziałkowy poranek w naszej szkole zostały zorganizowane książkowe mistrzostwa. Nagrodami były między innymi książki pochodzące z projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. W kilkunastu różnorakich konkurencjach brali udział wszyscy chętni, mali i duzi. Aby rozładować emocje na początku wystąpiła klasa 7, która przeczytała bajkę pt. „Bal u muchy” oraz wybrane wiersze Hanny Niewiadomskiej. Pierwsza szkolna rywalizacja dotyczyła układania puzzli na czas i opowiedzenia, z jakiej bajki pochodzi obrazek. Do tego zadania zgłosiły się dzieci z oddziału przedszkolnego. Zwyciężczynią została Emilia Bober, która otrzymała książkę "Basia i przyjaciele". Drugi turniej dotyczył pięknego przeczytania „Wiersza o Saszy”, sprawiającego trudności językowe. Publiczność zdecydowała, iż nagrodę w tej kategorii otrzyma: Michalina Toczek za zajęcie I miejsca (książka „Opowieści z Orzechowej Polany”), II miejsca Seweryn Toczek („Maneki-neko”), III miejsca Szczepan Łach („Bajki dla odważnych dziewczynek i dzielnych chłopców”). Następne zadanie polegało na wykreśleniu podanych wakacyjnych haseł z rozsypanki literowej. Zwycięzcą okazał się Bartłomiej Wandas, który otrzymał publikację „Laboratorium w szufladzie”. Czwarta konkurencja polegała na szybkim połączeniu w pary rozrzuconych bajkowych elementów obrazkowych. Najszybsza okazała się Michalina Toczek i to ona zabrała do domu książkę „Mądre bajki”. W konkurencji dla klas starszych najlepsza była Lena Kusińska, która wymyśliła opowiadanie i tytuł baśni z ukazanych części obrazku. W nagrodę otrzymała „Madre bajki o przyjaźni”. Do najtrudniejszego zadania stanęli uczniowie z klasy 4, 5 i 7. Ich zadaniem było ułożenie rozciętych zdań przysłów o miesiącach. Najszybszy okazał się Tomasz Bober i to on dostał zeszyt z zakładkami. W tym czasie też najmłodsi kolorowali rysunek z bajki. Szybkość, precyzja i podane kody kredek sprawiły, iż ich rywalizacja nie była łatwa. Ale pozostałych graczy pokonała Anna Korona, która odebrała notes. Na koniec turnieju wszyscy oglądali i czytali fragmenty książek, które w nagrodę otrzymali nasi zawodnicy.
19
Wyniki szkolnego konkursu plastyczno - czytelniczego
Przez miesiąc można było składać prace plastyczne na szkolny konkurs, w którym należało wykonać własną okładkę książki, propagujący zdrowy tryb życia. Malunki w formacie A3 wykonane dowolną techniką oceniała komisja w składzie: p. Agata Wróbel, p. Barbara Siekaniec i p. Agata Bogusz. Zwracano uwagę na samodzielność, nowatorstwo, estetykę złożonych 18 prac. Jury nagrodziło następujace osoby:
Przedszkole – 5, 6 lat:
I miejsce Sara Sarnicka
Wyróżnienie Paweł Marszałek, Emilia Bober
Klasa I – 7 lat:
I miejsce Jakub Sarnicki
II miejsce Konrad Borsuk
Wyróżnienie Marcelina Pantoł
Klasa IV – V:
I miejsce Izabela Siry
II miejsce Tomasz Bober
Wyróżnienie Lena Kusińska
Klasa VI:
I miejsce Celina Sarnicka
II miejsce Bartłomiej Wandas
III miejsce Adam Wszołek
Klasa VII:
I miejsce Maja Kusińska
II miejsce Mateusz Marszałek
III miejsce Wiktoria Pyś
Wyróżnienie Emilia Czyżowska, Zuzanna Słoninka, Karol Borsuk
Każdy otrzymał dyplom i nagrodę książkową zakupiona w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025 oraz gromkie brawa za udział w konkursie. Wszystkim gratulujemy!!!
12
Wycieczka do Sandomierza
Dnia 3 i 4 czerwca 2024 roku uczniowie klas od 4 do 8 naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Sandomierza. Miasto powitało nas piękna aurą i wieloma atrakcjami. Położony na siedmiu wzgórzach Sandomierz to przepiękne, pełne zabytków, urokliwych uliczek i wspaniałych widoków.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru podziemną trasą turystyczną, czyli Sandomierskimi lochami, pół kilometra pod starym miastem, z których wyszliśmy na rynek miasta, gdzie usłyszeliśmy legendę o orle z ratuszowej wieży.
Kolejną atrakcją dla dzieci, które uwielbiają serial „Ojciec Mateusz”, była wizyta w muzeum zainspirowanego serialem. Zobaczyć można było bardzo realistyczne figury głównych bohaterów w otoczeniu scenografii przeniesionej wprost z planu zdjęciowego. Następnie wspinaliśmy się po schodach 5 kondygnacyjnej Bramy Opatowskiej, gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę miasta i widok na rzekę Wisłę. Potem ruszyliśmy uliczkami miasta przez ucho igielne w kierunku Wąwozu Św. Jadwigi. Podczas spaceru można było podziwiać fantastyczne kształty korzeni rosnących tam drzew. To najpiękniejszy wąwóz lessowy w Sandomierzu
Po obiedzie był czas na relaks na rynku starego miasta, lody i zakup pamiątek oraz gry i zabawy na boisku. A wieczorem ognisko z samodzielnie upieczoną kiełbaską oraz podziwianie miasteczka i przystani o zmroku.
Drugiego dnia po pysznym śniadaniu ruszyliśmy na przystań, gdzie czekał na nas statek z pokładu, którego podczas 30 minutowego rejsu podziwialiśmy sandomierskie wzgórza i budowę nowego mostu. Następnie udaliśmy się do zbrojowni, gdzie spotkaliśmy się z fantastycznym rycerzem członkiem Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, który sprawdzał, kto mógłby zostać prawdziwym rycerzem. Uczniowie mogli przymierzać stroje i zbroje, wziąć do ręki miecze, kusze i nawet zakuć się w dyby oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Później pojechaliśmy do rezerwatu przyrody w Góry Pieprzowe. Idąc szlakiem, mieliśmy okazje podziwiać skupiska dzikiej róży oraz krzewy berberysu, jałowca, głogu i dzikiej gruszy. Zapachy były niesamowite.
Trochę zmęczeni, ale i radośni po smacznym obiedzie wróciliśmy do domu, zabierając ze sobą bagaż wspaniałych wspomnień.
69
English Special Day
W ramach zajęć dodatkowych dla klas IV-VI od września 2023 uczniowie biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „English Special Day” który ma na celu budzenie zainteresowania językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach scenariuszy zajęć „dni nietypowych”, poszerzenie słownika czynnego, pogłębienie wiedzy o otaczającym świecie. W drugim półroczu zrealizowaliśmy następujące tematy „dni nietypowych”:
- walentynki ( zdjęcia już były prezentowane)
- Dzień Dinozaura, wyszukiwanie informacji w internecie, wybieranie ulubionego dinozaura i przygotowywanie o nim projektu,
- Dzień Wiosny: zagadki i quizy o tematyce wiosennej oraz dekoracja w klasie,
- Dzień Ziemi: gry interaktywne, projektowanie, gromadzenie słownictwa, projekt "Save our planet",
- Dzień Strażaka: Film "Let's visit the Fire Station", wordsearch - wyszukiwanie słów, tłumaczenie, quizy i gry,
- Dzień Pszczoły: wycieczka do pszczelarza pana Przemysława Korony, rozwiązywanie quizów oraz przygotowanie dekoracji "Ways to bee amazing".
28
Piknik czytelniczy
W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pod koniec maja został zorganizowany piknik czytelniczy, podczas ktorego uczniowie czytali książki zakupione do szkolnej biblioteki, bawili się w reklamę wydawnictw oraz zajadali się słodyczami.