• Wycieczka do Łańcuta

• Wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się, aby pozwiedzać zamek w Łańcucie. Dla większości był to pierwszy pobyt w tak malowniczym miejscu. Zaczęlismy od spaceru po przepięknym parku, podziwialiśmy piękną roślinność, następnie weszliśmy do środka królewskiej posiadłości. Obrazy, wielkie posągi, ścienne zdobienia, bogate oświetlenie zapierały dech w piersiach zwiedzających. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygladało życie w dawnych czasach.

Po krótkiej przerwie na posiłek cała grupa udała się do pobliskiego Miejskiego Domu Kultury, aby obejrzeć musical Teatru Muzycznego Forte pt. "Zemsta".  Dla młodzieży było to drugie spotkanie z tą formą sztuki, ale dla najmłodszych było to pierwsze doświadczenie.

• Czwarte spotkanie z grupą Yamaha

• Podczas kolejnego muzycznego spotkania panowie z grupy Yamaha prezentowali całej społeczności szkolnej instrumenty dęte - wszelkiego rodzaju trąbki. Chętnych do pokazów nie brakowało szczególnie, iż wśród dzieci są uczniowie szkoły muzycznej.

• Warsztaty ceramiczne w Przemyślu

• Celem wyjazdu było zwiedzanie warsztatu ceramicznego, poznanie nowej techniki artystycznej, nauka różnych rodzajów gliny. Każdy uczeń wlasnoręcznie wykonywał aniołka szczęścia. Nastepnie uczniowie pospacerowali po przemyskim rynku, gdzie wykonano im pamiątkowe zdjęcie z niedźwiadkiem, a także przetarli nos Szejkowi. Dodatkową atrakcją był wielkanocny zajączek z pisankami. Na koniec uczestnicy wycieczki obejrzeli film "Emma i czarny jaguar" w Kinie Helios.

• Pokaz iluzjonisty

• W marcu nasza szkołę odwiedził iluzjonista, który zaprezentował sztuczkę ze znikającymi kartami, zmianę kolorów chusteczek w magicznej czapeczce, łączenie ośmiu dużych kół i rozłączanie ich. Pokazał kilka niezwykłych trików, jakie można wykorzystać podczas zabawy w grupie.

• English Special Day

• W ramach zajęć dodatkowych dla klas IV-VI od września 2023 uczniowie biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „English Special Day” który ma na celu budzenie zainteresowania językiem angielskim poprzez wprowadzanie na zajęciach scenariuszy zajęć „dni nietypowych”, poszerzenie słownika czynnego, pogłębienie wiedzy o otaczającym świecie.

Dotychczas zrealizowaliśmy następujące tematy „dni nietypowych”:

- Dzień Pluszowego Misia: uczniowie wykonali „lapbook about bear”;

- Dzień Świątecznego Sweterka „Jumper Day”, na którym uczniowie  projektowali własny sweterek wraz z opisem i prezentowali własne stroje świąteczne  przyniesione z domu, poznali też tradycję na dworze królewskim w Anglii;

- Dzień Języka Angielskiego:  uczniowi samodzielnie wykonali plakaty o wybranym kraju europejskim, wyszukali i zaprezentowali najdłuższe słowo w wybranych językach, ćwiczyli angielskie łamańce językowe, rozpoznawali flagi krajów europejskich;

- Międzynarodowy Dzień Herbaty: historia, proces parzenia angielskiej herbaty oraz degustacja.

Na zajęciach były też realizowane tematy "dni typowych" budzące żywe zainteresowanie dzieci:

- Święta Bożego Narodzenia na świecie – gazetka ścienna, wyszukiwanie informacji w Internecie oraz w literaturze, gry na tablicy interaktywnej;

- Tradycje świat Bożego Narodzenia w Anglii – wykonanie książki „ English Christmas”;

- dekoracje bożonarodzeniowe w klasie, zabawy językowe na tablicy interaktywnej, słuchanie i śpiewanie kolęd.

• Dzień Zieleni u najmłodszych

• Z okazji pierwszego Dnia Wiosny grupa przedszkolaków oraz klasa 1 pod przewodnictwem p. Beaty Chruścickiej zorganizowała sobie Dzień Koloru Zielonego. Na początku wszyscy wyruszyli szukać w przyrodzie oznak wiosny, zastępnie spędzili aktywny czas na placu zabaw, a następnie uczestniczyli w quizie o kwiatach, a finalem było wspólnie sadzenie cebulek tulipanów.

• Palmowe warsztaty

• Przedszkolaki oraz uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczyniami zorganizowali spotkanie, podczas którego uczyli się tworzyć kwiaty z krepiny, gałązki z własnymi listkami oraz układać te wszystkie elementy w jedną wielką palmę. Dzięki materiałom zgromadzonym przez niezawodnych Rodziców piękną palmę mali twórcy zanieśli do parafialnego kościoła.

• Valentine's Day

• Walentynki w szkole to dobry sposób na wprowadzenie elementów zabawy, urozmaicenie codziennej rutyny i wywołanie pozytywnego wpływu na stosunki między uczniami. Jest to również okazja do rozmowy na ważne dla dzieci tematy takie jak: miłość, życzliwość i szacunek do drugiego człowieka Z tej okazji uczniowie naszej szkoły spotkali się by uczcić to święto. Były zabawy taneczne, artystyczne, literacki oraz matematyczne oraz okazje, by wyrazić swoje uczucia. Rozdano kartki miłosne zgromadzone w skrzynce walentynkowej i odbyła się degustacja serduszkowych ciasteczek przygotowanych przez panią Jolantę Wszołek (dziękujemy bardzo za przygotowanie smakołyków). Dzieci bardzo zaangażowały się w wymyślenie zabaw oraz udział w poszczególnych konkurencjach. Było radośnie, sentymentalnie i różowo.