• Niepodległość ważna sprawa

• Nasza szkoła uczy patriotyzmu od najwcześniejszych lat, dlatego najmłodsi uczniowie przygotowali się, aby celebrować święto 11 Listopada. Dumnie wygłosili wierszyki i donośnie odśpiewali hymn państwowy.

• Bajkowy dzień u najmłodszych

• W szkole zamiast dzieci na lekcjach zagościli: Kot w butach, Elza, Kopciuszek, Dorotka Kapitan Huck, Książę, Myszka Miki, Spider Man. Zebrani wskazywali, do jakiej baśniowej postaci należy wylosowany rekwizyt. Następnie odgadywali zagadki, słuchali audiobooków oraz czytali ulubione domowe bajki.

• Dotacja z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• Miło nam poinformować, iż nasza szkoła złożyła wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025”, który został pomyślnie rozpatrzony. Uzyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 2500 zł na zakup nowości wydawniczych. Organ prowadzący Gmina Miejska Dynów dołożyła wkład własny w wysokości 625 zł, więc cała kwota wyniosła 3125 zł. Z tej sumy 2625 zł zostało przekazane na uzupełnienie księgozbioru biblioteki szkolnej w brakujące lektury, bajki z dużą czcionką ułatwiające naukę czytania oraz najnowsze powieści dla dzieci i młodzieży. Kwotę 500 zł przeznaczyliśmy na działania promujące czytelnictwo czyli fantastyczne konkursy.

• Dyniowe inspiracje

• Z okazji Święta Dyni w naszej szkole zrobiło się pomarańczowo nie tylko od tej rośliny, ale także od uczniowskich ubrań. Dzień rozpoczał się od rozmów o wyglądzie dyni oraz o tym ile rzeczy można zrobić z tego jednego warzywa. Oprócz tego przedszkolaki wykonały dyniowe czapeczki, galaretki, a na koniec zawody sportowe, gdzie dynie zastąpiły piłki. Na twarzach najmłodszych zagościła radość, że takie wielkie warzywo może dać tyle różnych aktywności.