• Zajęcia terenowe

18.06.2023

Uczniowie klasy 3,4,5 wraz z panem Bartłomiejem Walusem uczestniczyli w grze terenowej zorganizowanej przez Związek Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego w ramach projektu "Czyste powietrze jest w naszym interesie".

• Wycieczka nad Jezioro Solińskie i do Polańczyka

09.06.2023

Z okazji Dnia Dziecka cała społeczność szkolna uczestniczyła w wycieczce krajoznawczej nad Jezioro Solińskie i do Polańczyka. Emocjonujący przejazd kolejką gondolową nad zaporą i podziwianie pięknych widoków, pobyt w parku rozrywki "Tajemnicza Solina", piesze wejście na 10 piętro wieży widokowej Góry Jawor oraz płynięcie statkiem spacerowym Tramp w Polańczyku - to większość atrakcji całodniowego wyjazdu. Zwieńczeniem był niełatwy wybór pamiątek dla całej rodziny.

• Dzień Mamy i Taty

09.06.2023

Na początku czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy 3 wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowali piękny i wzruszający program artystyczny dla rodziców, będący wyrazem wdzięczności za opiekę i miłość. Każdy występujący, elegancko wyszykowany i dobrze wyszkolony, zaprezentował wierszyk oraz piosenkę. Na koniec uroczystym polonezem dzieci pokazały swoje zdolności taneczne. To był dla wszystkich wyjątkowy dzień!

• Wyroby mydełek zapachowych i ozdobnej mandali

01.06.2023

Uczniowie klasy 6 i 7 w ostatni dzień maja wybrali się z wychowawczynią do pracowni rękodzielniczej pani Ewy Czyżowskiej. Pod okiem fachowca od podstaw wyrabiali mydełka zapachowe o różnych kształtach i kolorach oraz tworzyli ozdobną mandalę z rozmaitych włóczek. W trakcie przerwy pani Ewa zaprezentowała uczestnikom swoje wyroby, które można stworzyć z koralików, papieru, skrawków materiałów i sznureczków.

• Symbole narodowe

18.06.2023

Grupa przedszkolaków i uczniowie z klasy 3 wybrały się Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie, gdzie zobaczyły spektakl pt. "Legenda o Białym Orle". Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz odpowiadały na wszystkie zadawane pytania związane z symbolami naszego kraju.

• Kiermasz książek

31.05.2023

Dwie zaprzyjaźnione księgarnie Tuliszków i Drugi Tom przysłały do naszej szkoły książki. Każdy uczeń mógł pooglądać i wybrać coś dla siebie. Najbardziej chętne do czytania są przedszkolaki i dzieci z klasy 3, dlatego to właśnie oni najchętniej delektowali się nowościami.

• Warsztaty pszczelarskie

18.05.2023

Dziś gościem przedszkolaków oraz uczniów klasy 3 był pan Piotr Korona, którego pasją jest pszczelarstwo. Dzieci mogły na żywo zobaczyć królową pszczół, jej robotnice, a także dotknąć i poczuć zapach plastrów miodu. Uczestnicy samodzielne wykonywali świeczki woskowe. Największą atrakcją było żucie miodowej gumy i zjadanie herbatników z miodem.

Panu pszczelarzowi dziękujemy za bardzo ciekawe warsztaty, poświęcony czas oraz życzymy obfitych zbiorów miodu.

• Bieg Mini ZaDyszka

16.05.2023

Dwaj uczniowie naszej szkoły Mateusz Marszałek z klasy 6 i Bartłomiej Wandas z klasy 5 wzięli udział w organizowanym 13 maja biegu Mini ZaDyszka na dystansie 400 metrów. Bardzo się cieszymy, ponieważ Mateusz zwyciężył w tej rywalizacji, pokonując bardzo dużą liczbę zawodników. Do zawodów przygotowywał ich pan Bartłomiej Walus.

zdj. D. Gąsecki i K. Porada

• Wizyta higienistek z Ortodentu

12.05.2023

We wtorek do naszej zerówki przybyły higienistki z prywatnego gabinetu dentystycznego Ortodent z Dynowa pani Aneta Toczek i pani Aneta Kaczmarska. Celem wizyty był przegląd ząbków dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy 3. Rozmowa dotyczyła także zdrowego żywienia i prawidłowej higieny jamy ustnej. Serdecznie dziękujemy pani Anecie Toczek mamie Michalinki za chęć organizacji spotkania i drobne upominki.

• Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

09.05.2023

Dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczna w Dynowie w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarzem książek dla dzieci i młodzieży oraz autorem słuchowisk Marcinem Pałaszem. Literat w zabawny sposób opowiedział uczniom o swoim prawdziwym zawodzie, zamiłowaniu do czytania, planie dnia współczesnego prozaika, a także o fabule lektury szkolnej "Sposób na Elfa".

• Promocja szkoły muzycznej

07.05.2023

Nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia w Dynowie promowali swoją placówkę i zachęcali do rozwijania talentów muzycznych naszych uczniów. Prezentowali filmik z popisami małych artystów, pokazywali instrumenty, na których uczą grać oraz wręczali indywidualne zaproszenia na dni otwarte szkoły.

• Wyjazd na musical

22.04.2023

Uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami wybrali się na spektakl Teatru Muzycznego Forte "Nazywam się...Powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat?" Widowisko z elementami humoru, wiedzy o sławnych Polakach i doskonałej korelacji z publicznością zostało wystawione w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego.

• Popis iluzjonisty

29.03.2023

W środę w naszej szkole miał miejsce niezwykły pokaz iluzjonisty. Każdy z bliska mógł sprawdzić jak znikają karty, wstążki, jajka, czy kółka mogą nas posłuchać. Uczniowie modelowali z balonów różne zwierzątka, które zabrali do domów.

• Rzeszowskie atrakcje

23.03.2023

20 marca przedszkolaki wraz z uczniami klas 3-7 wybrali się do Rzeszowa. Najmłodsi dwie godziny spędzili w parku rozrywki "Fantazja", a starsi na rywalizacji w kręgielni. Kolejnym punktem wypadu był wspólnie spędzony czas w kinie na filmie animowanym "Kot w butach. Ostatnie życzenie". W tym dniu klasa 8 pojachała na kręgle do Zespołu Pałacowo Parkowego w Hadlach Szklarskich.

• Pokaz historyczny

10.03.2023

Grupa artystyczna Rekonstrukto wystąpiła z programem historycznym. Każdy mógł obejrzeć i przymierzyć strój z epoki kościuszkowskiej. Chłopcy posługiwali się bronią w starciu z niewidocznym wrogiem oraz  zobaczyli sprzęt bojowy. Spora część uczniów została przećwiczona z wojskowej musztry. Uczestnicy pochwali się znajomością całego hymnu narodowego, a starsze klasy wiedzą z historii Polski.

Poniedziałek 29.04.2024
    • Galeria zdjęć szkolnych